9 ok amiért menjünk Sevillába
2015. június 02. írta: vilagszep

9 ok amiért menjünk Sevillába

Sevilla Andalúzia ékköve, a flamenco és a bikaviadal őshazája. Úgy tartja a fáma, hogy a Spanyolország negyedik legnagyobb városában élők temperamentumos és forró vérű népek.

sevillacimertartomanyi.jpg

Gyakran a nappali hőmérséklet eléri a 40 fokot is, de amint estefelé hűsebb lesz az idő „Andalúzia királynője” életre kel. Santa Ctuz, El Arenal és Macarena szórakozóhelyei megelevenednek, mindenki bort és falatnyi tapast fogyaszt és flamencoval van átitatva a sevilla-i éjszaka.

A házak domináns falszíne a fehér, ami káprázatos összhatást kölcsönöz Sevillának.

A helyiek büszkén említik meg, hogy városuknak már három aranykora is volt: az első a mórok uralma idején, aztán jött a reconquista (visszafoglalás a móroktól), a harmadik pedig az Amerika felfedezését követő időszak. Újabb fellendülést az 1992-es Világkiállítástól reméltek, de az sajnos elmaradt. Viszont a város látképe ennek következtében azonban futurisztikus és modern épületekkel gazdagodott.

Sevilla emblematikus épülete a Giralda. Ami eredetileg a mórok idején minaretként üzemelt, majd a reconquistát követően a funkció megváltozott és harangtorony lett.

A sevilla-i katedrálisban van eltemetve Cristoforo Colombo, magyarul Kolumbusz Kristóf, amely sokáig birtokolta a világ legnagyobb katedrálisa címet, csak később előzte meg a sorban a londoni St. Paul’s Cathedral – Szent Pál Székesegyház és a római Basilica Papale Di San Pietro - Szent Péter Bazilika.

Ne feledkezzünk meg a város 17. századi szívtiprójáról, Don Juanról sem, aki későbbi velencei kollégájához, Casanovához (18. század) hasonlóan a női szívek nagy hódítója volt.

Spanyolországban hagyománynak számító bikaviadal (corrida) - az állatvédők örömére - válságban van, egyre kevesebben látogatják az arénákat. Nemrégiben viszont a spanyol parlament felsőháza a spanyol kulturális örökség részévé tette. Ennek ellenére egész Katalóniában – így Barcelonában is - a regionális parlament betiltotta ezt a véres látványosság. Azonban ez a megosztó szokás Madridban, Pamplonában és Sevillában még egyenlőre tartja magát.

Feria de Abril vagyis az Áprilisi búcsú egész Andalúziában a egyik legnagyobb népünnepélynek számít. A hölgyek különleges, hagyományos viseletet idéző ruhakölteményekben mutatkoznak és a lovas fogatok is teljes pompájukban díszelegnek. Az ünnepély a mezőgazdasági vásárokból, az állattartó gazdák évenkénti találkozójából indult, s mára már egy egész héten át tartó lovas-fogatos féktelen ünneppé nőtte ki magát.

Világszép.hu tippje: Nagy megtiszteltetés érte a Trónok harca stábját, hiszen a produkció kedvéért, most először lezárták az Alcázart, ez lesz ugyanis a filmbeli Martell-ház nyári rezidenciájának színhelye. Az Alcázar nem más, mint egy gyönyörű palota együttes csodás kertekkel és udvarokkal. Az Alhambra miniatűr másaként aposztrofált épületegyüttes eredetileg mór erőd volt, majd királyi kastélyként funkcionált.

Tovább a blogra

Az Alcázar:

alcazar4.jpg

alcazar.jpg

alcazar2.jpg

lehettronokharca.jpg

alcazar3.jpg

A bikaviadal aréna és díszes bejárata, a Plaza de Torosdela Maestranza:

plazadetorosdela_maestranza.jpg

plazadetorosdela_maestranzabejarata.jpg

 Sevilla látképe:

latkep.jpg

  A regionális parlament épülete:

regionaliaparlament.jpg

sevillater.jpg

 A Giralda:

giralda.jpg

Csodás híd:

hid.jpg

 A jelenkor lenyomata, a Metropol Napernyő

palazadelaencarnation2.jpg

metropolnapernyo.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://vilagszep.blog.hu/api/trackback/id/tr987511546

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása